Meciurile de azi

Al-Ahly a pierdut locul trei la Cupa Mondială a Cluburilor

Al-Ahly a pierdut locul trei la Cupa Mondială a CluburilorJoc de club الأهلي În Fața unui Club Flamingo Ieri, sâmbătă, 11 februarie 2023, pe stadionul Ibn Battuta din Tanger, Maroc.

Rivalitatea de club Al-Ahly Al-Masry și Nadi Flamingo Brazilianul este pe locul trei Cupa Mondială a cluburilor Într-un meci care a avut loc ieri, sâmbătă, 11 februarie 2023.

pe care clubul le-a pierdut الأهلي În Fața unui Club Flamingo Cu scorul de 2-4, Nadi a câștigat Flamingo Pe locul trei în Cupa Mondială a cluburilor Și cu clubul الأهلي Pe locul patru în Cupa Mondială a cluburilor.

Primul gol al meciului a fost marcat de jucătorul brazilian Gabriel Barbosa în minutul 11, iar golul egalizării i-a revenit lui Ahmed Abdel Qader, care a marcat în minutul 38.

A fost al doilea gol al clubului الأهلي În mâinile jucătorului Ahmed Abdel Qader, care a marcat în minutul 59 al meciului, și a fost golul egalizării pentru club. Flamingo O greșeală a lui El Shennawy în minutul 77.

Și al treilea gol de club Flamingo Gabi a marcat în minutul 84, iar la finalul meciului, cu minutul 90, Pedro, jucător de club, a marcat. Flamingo Al patrulea și ultim obiectiv.

Înființarea Clubului Al-Ahly și a Clubului Flamengo

Formarea clubului الأهلي:

• Portar: Mohamed El-Shennawy.
  • Linia de apărare: Ali Maaloul – Mohamed Abdel Moneim – Ramy Rabia – Mohamed Hani.
  • Mijlocaș: Aliu Diang - Hamdi Fathi - Taher Muhammad Taher - Percy Tao - Hussein Al-Shahat.
  • Linia ofensivă: Mahmoud Kahraba.

Formează un club Flamingo:

• Portar: Santos.
  • Linia de apărare: Matteusinho – David Luiz – Leo Pereira – Ayrton Lucas.
  • Mijloc: Thiago Maya - Arturo Vidal - Everton Ribeiro - Giorgan de Arascaita.
  • Linia ofensivă: Gabriel Barbosa - Pedro.

Real încoronat Cupa Mondială a Cluburilor

Ieri, sâmbătă, 11 februarie 2023, a fost o zi plină de multe meciuri importante și multe victorii și înfrângeri.

Iar cel mai important dintre ei a fost un meci Sfârșitul Cupei Mondiale a Cluburilor care era între o echipă ريال مدريد si echipa Hilal al Arabiei Saudite Care a fost în Maroc la Complexul Sportiv Prince Moulay Abdallah la ora 9.

Jucătorul Vinicius a început-o înscriind primele goluri ale meciului pe fileu Hilal al Arabiei Saudite În minutul 13, Valverde a marcat al doilea gol Adevărat În minutul 17 al meciului.

Și în minutul 26 s-a ridicat Hilal al Arabiei Saudite Prin marcarea primului său gol în mâinile jucătorului Marega, iar al treilea pentru Saleh ريال مدريد Benzema în minutul 54.

Patru minute mai târziu, Valverde înscrie al patrulea gol La Real MadridLuciano a marcat al doilea gol pentru Semiluna Saudită În minutul 63.

Vinicius a marcat al cincilea și ultimul gol Adevărat În minutul 69, meciul s-a încheiat cu ultimul gol în favoare Hilal al Arabiei Saudite De Luciano în minutul 79.

Meciul s-a încheiat cu scorul de (5-3) în favoarea ريال مدريد finalizarea Cupa Mondială a cluburilor, încoronat Cupa Mondială a Cluburilor Real Madrid cu get Hilal al Arabiei Saudite Pe locul doi, Club Flamingo pe locul trei.

Formarea lui Real Madrid și Al Hilal Arabia Saudită

formare ريال مدريد:

• Portarul: Lunin.
  • Linia de apărare: Camavinga - Alaba - Rudiger - Carvajal.
  • Mijlocaș: Modric - Choameni - Kroos.
  • Linia ofensivă: Vinicius – Benzema – Valverde.
  • Inlocuitori: Luis Lopez - Canizares - Militao - Vallejo - Nacho - Asensio - Odriozola - Danny Ceballos - Rodrigo - Mariano - Mario Martin - Aribas.

formare Hilal al Arabiei Saudite:

• Portar: Abdullah Al-Mayouf.
  • Linia de apărare: Khalifa Al Dosari - Ali Al Bulayhi - Gang - Saud Abdul Hamid.
  • Mijlocaș: Cuellar – Mohamed Kno, Carrillo – Salem Al-Dossary – Musa Marega.
  • Linia ofensivă: Ighalo.