Meciurile de azi

Meciul așteptat.. Al-Ahly și Real Madrid

Aflați frecvența canalelor de difuzare pentru meciul de astăzi

Meciul așteptat.. Al-Ahly și Real MadridFaceți cunoștință cu geniul roșuالأهلي"cu regalul"ريال مدريدÎn Maroc, pe stadionul „Complexul Prince Moulay Abdallah”, astăzi, miercuri, 8 februarie 2023.

Meciul de azi este între Al-Ahly și Real Madrid Este primul meci oficial jucat de cele două echipe una împotriva celeilalte, dar se confruntaseră într-un meci amical pe 4 august 2001 pe Stadionul Cairo și au câștigat. الأهلي pe ريال مدريد cu un gol.

și o întâlnire Meci Al-Ahly și Real Madrid Astăzi va fi miercuri, 8 februarie 2023, la ora 8 în ora locală a Marocului, la ora 9 la ora locală egipteană și la ora 10 la ora Arabia Saudită.

Portar: Mohamed El Shennawy.

Linia de apărare: Ali Maaloul, Muhammad Abdel Moneim, Mahmoud Metwally și Muhammad Hani.

Mijlocaș: Aliou Diang, Hamdi Fathy și Amr Al-Soleya.

Linia ofensivă: Percy Tau, Hussein Al-Shahat și Mohamed Sharif.

Formarea clubului Real Madrid:

Portarul: Lunin.

Linia de apărare: Camavinga, Nacho, Rodrigo, Carvajal.

Mijlocaș: Modric, Kroos, Ceballos.

Linia ofensivă: Asenso, Vinicius, Rodriguez.

Al-Hilal s-a calificat în finala Cupei Mondiale a Cluburilor

Echipa calificata Hilal al Arabiei Saudite la final Cupa Mondială a cluburilor După ce l-a învins pe Flamengo cu 3-2.

Este considerată o echipă Hilal al Arabiei Saudite A treia echipă arabă se califică pentru Cupa Mondială a Cluburilor După marocan Raja și Al Ain UAE, a treia echipă asiatică se califică pentru Cupa Mondială a Cluburilor După Kashima Antlzer din Japonia și Al Ain din Emiratele Arabe Unite, prima echipă arabă și asiatică care s-a calificat în afara bazelor sale.

Și prințul Abdulaziz bin Turki a decis să plătească o recompensă financiară de 500 de mii de riali fiecărui jucător după calificarea în finală. Cupa Mondială a cluburilor.

Omul de afaceri Walid bin Talal a anunțat plata unei recompense de un milion de riali fiecărui jucător, promițându-le încă un milion dacă câștigă. Cupa Mondială a Cluburilor.

A marcat golul primului jucător al echipei semilună Salem Al-Dossary și a fost un gol devreme, apoi Pedro, jucătorul clubului Flamengo, a marcat egalarea în minutul 20, apoi Salem a revenit ca jucător. Hilal al Arabiei Saudite Să marcheze al doilea gol în minutul 45 + 9.

Luciano Vietto l-a întărit pe jucător semilună Cu al treilea gol în minutul 70, Pedro, jucătorul clubului Flamengo, a redus scorul și a marcat al doilea gol.

Iar Gerson, jucătorul clubului Flamengo, a fost eliminat în minutul 45+8, după ce a trecut în revistă tehnologia video, iar meciul s-a încheiat cu o victorie de echipă. Hilal al Arabiei Saudite La echipa spaniolă Flamengo, iar în 2019 o echipă a fost învinsă semilună Flamengo, XNUMX-XNUMX.

Echipa se pregateste Hilal al Arabiei Saudite Pentru a-l întâlni pe câștigătorul meciului de astăzi dintre Clubul Al-Ahly și clubul Real Madrid.