sport

Ahmed Hegazy vorbește despre victoria lui Al Ittihad Jeddah asupra lui Al-Ahly în Liga Saudită

Cărți - Mustafa Farhat:

Ahmed Hegazy, jucătorul profesionist egiptean din clubul saudit Al-Ittihad, a declarat că câștigarea în derby-ul cu Al-Ahly înainte de începerea pauzei internaționale este un lucru bun.

Hegazy a marcat un gol în meciul câștigat de Al Ittihad Jeddah împotriva lui Al-Ahly, care s-a încheiat cu 2-0, în cadrul etapei a șaptea a Ligii Saudite.

Hegazy a explicat, în declarațiile sale de după meci, că este important să câștigi împotriva lui Al-Ahly în derby, după ce echipa a suferit un egal în confruntarea anterioară și a pierdut două puncte.

Acesta a confirmat că performanța s-a îmbunătățit pe parcursul reprizei secunde a meciului, după ce Al-Ahly a avut un avantaj în prima repriză.