Οι σημερινοί αγώνες

Η Αλ Αχλί έχασε την τρίτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων

Η Αλ Αχλί έχασε την τρίτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο ΣυλλόγωνΠαιχνίδι συλλόγου Αλ Αχλί Μπροστά από ένα κλαμπ Φοινικόπτερος Χθες, Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2023, στο στάδιο Ibn Battuta στην Ταγγέρη του Μαρόκου.

Η αντιπαλότητα των συλλόγων Αλ-Αχλί Al-Masry και Nadi Φοινικόπτερος Ο Βραζιλιάνος βρίσκεται στην τρίτη θέση Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων Σε αγώνα που έγινε χθες Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023.

που έχασε ο σύλλογος Αλ Αχλί Μπροστά από ένα κλαμπ Φοινικόπτερος Με σκορ 2-4 ο Ναδ Φοινικόπτερος Στην τρίτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων Και με το κλαμπ Αλ Αχλί Στην τέταρτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Βραζιλιάνος παίκτης Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα στο 11' και το γκολ της ισοφάρισης πήγε στον Αχμέντ Αμπντέλ Καντέρ, ο οποίος το πέτυχε στο 38'.

Ήταν το δεύτερο γκολ του συλλόγου Αλ Αχλί Στα χέρια του παίκτη Ahmed Abdel Qader, ο οποίος το σκόραρε στο 59ο λεπτό του αγώνα και ήταν το γκολ της ισοφάρισης για τον σύλλογο. Φοινικόπτερος Λάθος του Ελ Σενάουι στο 77ο λεπτό.

Και το τρίτο γκολ του συλλόγου Φοινικόπτερος Ο Γκάμπι το σκόραρε στο 84ο λεπτό και στο τέλος του αγώνα, στο 90ο λεπτό, ο Πέδρο, παίκτης του συλλόγου, σκόραρε. Φοινικόπτερος Ο τέταρτος και τελευταίος στόχος.

Σύσταση του Al-Ahly Club και του Flamengo Club

Σύσταση συλλόγου Αλ Αχλί:

• Τερματοφύλακας: Mohamed El-Shennawy.
  • Γραμμή άμυνας: Ali Maaloul – Mohamed Abdel Moneim – Ramy Rabia – Mohamed Hani.
  • Μεσοεπιθετικός: Aliu Diang - Hamdi Fathi - Taher Muhammad Taher - Percy Tao - Hussein Al-Shahat.
  • Επίθεση: Μαχμούντ Καχράμπα.

Φτιάξτε ένα κλαμπ Φοινικόπτερος:

• Τερματοφύλακας: Σάντος.
  • Γραμμή άμυνας: Matteusinho – David Luiz – Leo Pereira – Ayrton Lucas.
  • Μεσοεπιθετικός: Τιάγκο Μάγια - Αρτούρο Βιδάλ - Έβερτον Ριμπέιρο - Τζόργκαν ντε Αρασκαΐτα.
  • Επιθετική γραμμή: Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα - Πέδρο.

Η Ρεάλ στέφθηκε Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων

Χθες, Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023, ήταν μια μέρα γεμάτη με πολλούς σημαντικούς αγώνες και πολλές νίκες και ήττες.

Και το πιο σημαντικό από αυτά ήταν ένας αγώνας Τέλος στο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων που ήταν ανάμεσα σε μια ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης και ομάδα Hilal της Σαουδικής Αραβίας Το οποίο βρισκόταν στο Μαρόκο στο αθλητικό συγκρότημα Prince Moulay Abdallah στις 9 το βράδυ.

Ο παίκτης Βινίσιους το ξεκίνησε σημειώνοντας τα πρώτα γκολ του αγώνα με τα δίχτυα Hilal της Σαουδικής Αραβίας Στο 13' ο Βαλβέρδε πέτυχε το δεύτερο γκολ Στ 'αλήθεια Στο 17ο λεπτό του αγώνα.

Και στο 26ο λεπτό σηκώθηκε Hilal της Σαουδικής Αραβίας Σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στα χέρια του παίκτη Marega, και σκοράροντας το τρίτο για τον Saleh Ρεάλ Μαδρίτης Ο Μπενζεμά στο 54ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Βαλβέρδε πετυχαίνει το τέταρτο γκολ Στη Ρεάλ ΜαδρίτηςΟ Λουτσιάνο πέτυχε το δεύτερο γκολ για τη Σαουδική Ημισέληνο Στο 63ο λεπτό.

Ο Βινίσιους πέτυχε το πέμπτο και τελευταίο γκολ Στ 'αλήθεια Στο 69' ο αγώνας έληξε με το τελευταίο του γκολ υπέρ Hilal της Σαουδικής Αραβίας Από τον Λουτσιάνο στο 79'.

Ο αγώνας έληξε με σκορ (5-3) υπέρ Ρεάλ Μαδρίτης φινίρισμα Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων, στεφανωμένος Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων Ρεάλ Μαδρίτης με πάρτε Hilal της Σαουδικής Αραβίας Στη δεύτερη θέση, το Club Φοινικόπτερος στην τρίτη θέση.